Zajímáte se o bojová umění, baví vás pohyb, anebo chcete vyplnit volný čas? Podívejte se na naše stránky -  co, jak, kdy a kde cvičíme - a případně nás kontaktujte: ať už telefonicky, mailem nebo přímo v tělocvičně...

Brazilské jiu-jitsu

IPP Krav Maga

Kickbox

Wu-shu

Přátelé, kamarádi... o prázdninách tréninky budou... ano, tréninky budou a to vždy od 16:00 pro všechny, kdo se bude chtít protáhnout... bez rozdílu technického stupně, stylu i věku...

Trénink pro tento týden: v úterý a ve čtvrtek na hřišti kalvárie!

(Za nepříznivého počasí v tělocvičně)

Školení trenérů 3. třídy

V termínu 5.-6. července proběhlo v pelhřimovské ZŠ Komenského školení trenérů 3. třídy a současně s tím i školení rozhodčích licence C pro kickbox. Kurzu se zúčastnilo celkem 9 členů Českého svazu kickboxu (ČSK) z toho 8 členů z našeho oddílu Wu-shu Pelhřimov.

Kurz, pod vedením Mgr. Petra Kotíka a jeho spolupracovnice pro anatomii a první pomoc Mgr. Terezy Duškové, byl rozdělen na dvě části. Teorie byla rozdělena na vzdělání jak trenérské činnosti, tak i na základní rozhodcovskou činnost v disciplínách kickboxu, kde se probíraly především rozdíly a pravidla pointfightingu, lightcontactu kicklightu, fullcontactu, lowkicku i K1.

Druhá část byla praktickou ukázkou toho, jak správně vést trénink dětí i dospělých, kde každý zúčastněný měl za úkol "převzít" roli trenéra. Po této části následoval závěrečný test, kteří všichni účastníci splnili a stali se tak oficiálními asistenty trenéra. Tento kurz byl základním úvodem do trenérské činnosti a lze na něj navázat vyšším vzděláním na trenérskou licenci B - 2. třída.

Oficiálními trenéry (přesněji asistenty) se stali: Tadeáš Hlásek (Reborn Jihlava), Petr Mach, Tomáš Houček, Petra Přenosilová, Michal Roučka, Petr Vaculín, Tomáš Tajchl, Matěj Tajchl a Lukáš Bártů.

Gratulujeme a těšíme na rozšíření trenérské působnosti nejen v Pelhřimově.

společná fotka s Petrem Kotíkem (zleva)

Mgr. Petr Kotík

školení - teorie

praktická část školení trenérů

Izlake open 2019

Poslední turnaj v kickboxu první poloviny roku, Izlake open 2019, přinesl závodníkům z Wu-shu Pelhřimov skvělý medailový zisk. Tohoto mezinárodního turnaje pro děti a juniory,který se uskutečnil 8.6.2019 ve slovinském Izlake, se zúčastnili závodníci z Rakouska, Chorvatska, Slovinska a České Republiky.

Pelhřimovský oddíl bojových umění tentokrát reprezentovali Michaela Dománková, David Jechníček, Adam Hájek a Jaroslav Dvořák. Všichni svěřenci trenéra Martina Dvořáka soutěžili v disciplíně pointfighting (přerušovaný zápas po zásahu), a počínali si víc než dobře. Celkem se našemu týmu podařilo získat osm cenných kovů, z toho 3x zlato, 2x stříbro a 3x bronz.

3. místo v kategorii starší žáci do 52 kg

3. místo v kategorii E-kickboxing (elektronický boxovací pytel)

Děkujeme všem závodníkům za výborné výkony a rodičům za podporu a doprovod.

Tento výjezd byl podpořen firmou 1P - První Pozice. Děkujeme!

společná fotka

Czech Open WKS

Ve dnech 24.-26.5. proběhl v Lounech mezinárodní turnaj s názvem WKS Czech Open. Soutěž ve wu-shu, kung-fu a sanda (čínský box) byla rozdělena do dvou dnů a celkově se jí zúčastnilo více než 300 soutěžících z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Polska a dokonce přijeli i zástupci USA a Číny.

V sobotu proběhla soutěž sestav a forem tradičního wu-shu (kung-fu) a současně s ní i čínský box s plným kontaktem (sanda). Finálové zápasy sanda byly naplánované na sobotní galavečer, kde jednotlivé zápasy byly proloženy ukázkami sestav tradičního i moderního wu-shu. V neděli pak proběhla soutěž sestav sportovního wu-shu a čínský box s lehkým kontaktem (qinda). Pořadatelé měli pro vítěze připraveny medaile, které se pro urychlení soutěže, rozdávali hned po skončení jednotlivých kategorií.

Členové oddílu Wu-shu Pelhřimov - jmenovitě Pavel Táborský, Michal Roučka a Petr Vaculín - se zúčastnili sobotního klání v sestavách tradičního kung-fu, kde pod vedením Martina Dvořáka vybojovali 1x zlatou, 2x stříbrnou a 1x bronzovou medaili.

Výsledky našich borců:

Petr Vaculín - 1. místo v kategorii flexibilní (ohebné) zbraně

- 2. místo v kategorii veteráni muži+ženy

Michal Roučka - 2. místo v kategorii tradiční dlouhá zbraň

- 3. místo v kategorii tradiční severní pěst

Gratulujeme k pěkným výkonům a děkujeme všem, kteří nám fandí.

Výjezd na tento turnaj byl podpořen rozvojovým fondem města Pelřhimova, děkujeme!