Vítejte na stránkách Pelhřimovského oddílu wu-shu!

Zajímáte se o bojová umění, baví vás pohyb, anebo chcete vyplnit volný čas? Podívejte se na naše stránky -  co, jak, kdy a kde cvičíme - a případně nás kontaktujte: ať už telefonicky, mailem nebo přímo v tělocvičně...  

 

 

 

 

 

 

 

  NÁBOR

Zveme všechny zájemce o bojová umění do našich řad.  Nábor probíhá celoročně.

 Nabízíme tréninky v těchto bojových uměních a sportech:

 

 Brazilské jiu-jitsu

IPP Krav Maga

Thajský box

Kickbox

Wu-shu

 

 


!UKONČENÍ TRÉNINKŮ!

Kvůli novým opatřením a nařízením vlády ČR pozastavujeme činnost na dobu nouzového stavu. Tréninky jsou /doufáme že jen na 14 dní/ zrušené od pátku 9.10. Kdyby došlo ke změně, budeme okamžitě informovat zde na stránkách i na facebooku.       

 

 

 

Kosa cup 2020

 

V sobotu 3. října se, i s určitými omezeními, uspořádal turnaj v kickboxerských disciplínách v pražské BB aréně na Letňanech s názvem Kosa cup 2020. Za oddíl Wu-shu Pelhřimov nastoupili: Jaroslav Dvořák, Eliška Kölblová v disciplíně pointfighting a Martin Knobloch v disciplíně kicklight, kde se mohou používat i nízké kopy (lowkick). Soutěžící si pod vedením trenérů Martina Dvořáka a Petra Svobody nevedli vůbec špatně a celkem vybojovali dvakrát zlato a dvakrát bronz. Moc gratulujeme!!!

 

Výsledky našich soutěžících:

 

Jaroslav Dvořák - 1. místo v kategorii pointfighting mladší žáci do 47 kg

                             - 1. místo v kategorii pointfighting mladší žáci nad 47 kg

 

Eliška Kölblová - 3. místo v kategorii pointfighting juniorky do 70 kg

 

Martin Knobloch - 3. místo v kategorii kicklight junioři do 79 kg

 

 

Výjezd na tento turnaj byl podpořen z Rozvojového fondu města Pelhřimova. Děkujeme!společná fotka

čekání na zápasy

Martin K. s trenérem Petrem Svobodou

Czech Open ve wu-shu

 

V sobotu 3. října proběhla soutěž (s dodržením bezpečnostních opatření) v sestavách wu-shu, kung-fu i čínském boxu (qinda a sanda) v Lounech. Minivýprava z Wu-shu Pelhřimov si přivezla čtyři cenné kovy. Sestavy jsou předváděny na ploše 14 x 8 m a soutěžící získávají bodové ohodnocení (podobně jako v gymnastice, krasobruslení...). Body se sčítají a nejvyšší výsledná známka rozhoduje o vítězi. V čínském boxu, kromě úderů a kopacích technik, se mohou soupeři vystrkovat z ringu, jež je bez provazů, provádět porazové techniky, na které mají 3 vteřiny a kopy mohou být vedeny na hlavu i na stehna (lowkick) bez použití kolen. Pro urychlení soutěže byly medaile předávány hned po skončení dané kategorie.

 

Michal Roučka nastoupil v kategorii tradiční severní pěstní styl, kde vybojoval stříbrnou medaili. V kategorii krátkých zbraní vyhrál rovněž stříbrnou medaili s obou-ručním mečem.

 

Petr Vaculín nastoupil v kategorii veteráni, kde vybojoval zlatou medaili v pěstních stylech. V kategorii ohebné zbraně zvítězil s řetězem a získal pro Wu-shu Pelhřimov druhou zlatou medaili.

 

Oběma soutěžícím gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

 

Výjezd na tento turnaj byl podpořen z Rozvojového fondu města Pelhřimov, děkujeme!společná fotka

 Národní pohár ve wu-shu

 

V sobotu 29. února, proběhla soutěž v sestavách wu-shu a kung-fu v brněnské hale TJ Tesla. Minivýprava z pelhřimovského sdružení bojových umění Wu-shu si přivezla čtyři cenné kovy. Sestavy jsou předváděny na ploše 14 x 8 m a soutěžící získávají bodové ohodnocení (podobně jako v gymnastice, krasobruslení...). Body se sčítají a nejvyšší výsledná známka rozhoduje o vítězi.

 

Michal Roučka nastoupil v kategorii tradiční severní pěstní styl, kde vybojoval zlatou medaili. V kategorii krátkých zbraní vyhrál stříbrnou medaili s obou-ručním mečem.

 

Petr Vaculín nastoupil v kategorii veteráni, kde vybojoval stříbrnou medaili v pěstních stylech. V kategorii ohebné zbraně zvítězil s řetězem a získal pro Wu-shu Pelhřimov druhou zlatou medaili.

 

Oběma soutěžícím gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

 

Výjezd na tento turnaj byl podpořen z Rozvojového fondu města Pelhřimov, děkujeme!Michal 1. místo

Michal 2. místo

Petr 1. místo

Petr 2. místo


společná fotka