Vítejte na stránkách Pelhřimovského oddílu wu-shu!

Zajímáte se o bojová umění, baví vás pohyb, anebo chcete vyplnit volný čas? Podívejte se na naše stránky -  co, jak, kdy a kde cvičíme - a případně nás kontaktujte: ať už telefonicky, mailem nebo přímo v tělocvičně...  

 

 

 

 

 

 

 

  NÁBOR

Zveme všechny zájemce o bojová umění do našich řad.  Nábor probíhá celoročně.

 Nabízíme tréninky v těchto bojových uměních a sportech:

 

 Brazilské jiu-jitsu

IPP Krav Maga

Thajský box

Kickbox

Wu-shu

 

 


!TRÉNINKY OD ZÁŘÍ!

Tento měsíc začínáme s tréninkama podle rozvrhu, ale úterní a čtvrteční tréninky budou pro všechny už od 16:00 bez rozdílu stylů (BJJ, Krav Maga, Thajský box). Přijďte zlepšit fyzičku po prázdninách a připomenout si techniky sebeobrany i kickboxu.  Thajský box rovněž funguje a rozšiřuje výuku pro holky, dívky i dámy. (viz foto)

    

 

 

 thajský box pro dámy

 Národní pohár ve wu-shu

 

V sobotu 29. února, proběhla soutěž v sestavách wu-shu a kung-fu v brněnské hale TJ Tesla. Minivýprava z pelhřimovského sdružení bojových umění Wu-shu si přivezla čtyři cenné kovy. Sestavy jsou předváděny na ploše 14 x 8 m a soutěžící získávají bodové ohodnocení (podobně jako v gymnastice, krasobruslení...). Body se sčítají a nejvyšší výsledná známka rozhoduje o vítězi.

 

Michal Roučka nastoupil v kategorii tradiční severní pěstní styl, kde vybojoval zlatou medaili. V kategorii krátkých zbraní vyhrál stříbrnou medaili s jeden a půl ručním mečem.

 

Petr Vaculín nastoupil v kategorii veteráni, kde vybojoval stříbrnou medaili v pěstních stylech. V kategorii ohebné zbraně zvítězil s řetězem a získal pro Wu-shu Pelhřimov druhou zlatou medaili.

 

Oběma soutěžícím gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

 

Výjezd na tento turnaj byl podpořen z Rozvojového fondu města Pelhřimov, děkujeme!Michal 1. místo

Michal 2. místo

Petr 1. místo

Petr 2. místo


společná fotka

 Kadaň Open 2020

 

V sobotu 15. února se uskutečnil v Kadani již 5. ročník soutěže v kickboxerských polokontaktních disciplínách pro děti a začátečníky. Turnaje se zúčastnilo 153 závodníků, kteří se registrovali do 236 startů. Celkem proběhlo 219 zápasů na čtyřech platformách pro urychlení soutěžě. Soutěžící z oddílu Wu-shu Pelhřimov - jmenovitě - Jaroslav Dvořák, Dominik Vaculín, Adam Hájek a Jáchym Buchta nastoupili v kategoriích kalaki - pěnové meče. Další soutěžící - Eliška Kölblová, nastopila v kategorii pointfightingu. Celkem se našemu týmu, pod vedením Martina Dvořáka, podařilo vybojovat čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili

 

 

Výsledky našich borců:

 

Adam Hájek - 1. místo, kalaki do 140 cm

                      

Jaroslav Dvořák - 1. místo, kalaki do 150 cm

                             - 1. místo, kalaki nad 150 cm

 

Eliška Kölblová - 1. místo, pointfighting do 160 cm

 

Jáchym Buchta - 2. místo, kalaki nad 150 cm

 

Všem gratulujeme a rodičům děkujeme za podporu.

 

Výjezd na tento turnaj byl podpořen z Rozvojového fondu města Pelhřimova, děkujeme! 

 Jára 1. místo

Eliška 1. místo

Adam 1. místo

společná fotka

 108. Mistrovsví České republiky v Muay Thai

 

6. kolo ročníku 2019/2020 v thajském boxu se uskutečnilo 8. února 2020 ve Žďáře nad Sázavou. Dva zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov, pod vedením Petra Svobody, reprezentovali náš oddíl vůbec poprvé v tomto bojovém stylu a oba vybojovali vítězství ve svých váhových kategoriích.

 

Každý zápasník muai thai (thajského boxu) má pouze jeden zápas, který rozhodne o vítězi daného kola. Počet kol může být v každém ročníku MČR rozdílný, ale zpravidla jsou jedenkrát za měsíc (ve většině případů) a zápasníci v nich sbírají body. Kdo za rok získá nejvíce bodů, zúčastní se finálního utkání MČR. Délka každého zápasu je 3 x 2 minuty.

 

Ondřej Vichr (-67 kg) měl svůj vůbec první zápas v plnokontaktní disciplíně a nastoupil k zápasu s Lukášem Peterou z Good luck gymu Hradec Králové. Ondra soupeře porazil na body v poměru 2:1.

 

Daniel Jiřík (-75 kg) měl svůj čtvrtý zápas a nastoupil s Michalem Kondášem z Muaythai Chomutov Zak's team. Daniel nedal svému soupeři šanci a zvítězil na Knock Out (KO).

 

Oběma zápasníkům gratulujeme a přejeme další skvělé výsledky! 

 

 

Výjezd na tento turnaj byl podpořen z Rozvojového fondu města Pelhřimova.