Vítejte na stránkách Pelhřimovského oddílu wu-shu!

Zajímáte se o bojová umění, baví vás pohyb, anebo chcete vyplnit volný čas? Podívejte se na naše stránky -  co, jak, kdy a kde cvičíme - a případně nás kontaktujte: ať už telefonicky, mailem nebo přímo v tělocvičně...  

 

 

 

 

 

  NÁBOR

Zveme všechny zájemce o bojová umění do našich řad.  Nábor probíhá celoročně.

 Nabízíme tréninky v těchto bojových uměních a sportech:

 

 Brazilské jiu-jitsu

IPP Krav Maga

Thajský box

Kickbox

Wu-shu

 

 


!Tréninky!

 

Pozor, pozor! Od pondělí začínáme v tělocvičně! V pondělí 30.8. najedeme už na klasické tréninky podle rozpisu! Přijďte po prázdninách protáhnout tělo. 

 

Pro bližší informace volejte 774 595 747 - Petr Vaculín 

 

 

 

 Czech Open WKS v Lounech

 

V sobotu 12. června proběhla v Lounech jedna z největších mezinárodních soutěží ve wushu, kung-fu a sandě (wks). Po dlouhé době se soutěžící, trenéři, rozhodčí i diváci mohli setkat osobně a za dodržení všech bezpečnostních a hygienických opatření proběhla soutěž Czech Open WKS velice hladce. Někteří závodníci soutěžili v moderních sestavách (wu-shu), jiní v tradičních sestavách (kung-fu), anebo se utkali v čínském boxu - sanda a qinda (čti činda). Sanda je box s plným kontaktem, qinda je technický boj s kontrolou síly při úderech a kopech.  

 

Ještě před samotným začátkem soutěže, při slavnostním zahájení, došlo k předávání ocenění za rok 2020 s názvem "Vítěz národního žebříčku". Toto ocenění si odnese každý (podle věku a pohlaví), kdo nasbírá nejvíc bodů za celý rok (podle počtu i hodnoty získaných medailí v daném roce). Jedním z oceněných byl i Petr Vaculín, který se účastnil veteránských kategoriích.

Pak už se začalo soutěžit a mezi soutěžícími se naztratili ani zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov. Jmenovitě Michal Roučka a již zmíněný Petr Vaculín, kteří vybojovali celkem čtyři zlaté medaile.

 

Oba pelhřimovští borci začali soutěž pěstní sestavou ve společné kategorii - tradiční severní pěst muži - kde Michal získal první zlatou medaili a Petr skončil těsně pod stupni vítězů.

Michal přidal další dvě zlaté medaile v kategoriích se zbraněmi - dlouhá zbraň (halapartna) a krátká zbraň (meč).

Petr v kategorii ohebné a párové zbraně přidal ještě čtvrtou zlatou medaili pro náš tým (řetěz).

 

Oběma soutěžícím gratulujeme! Poděkování patří Martinovi Dvořákovi za přípravu svých svěřenců i našim fanouškům a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

 

Článek je zveřejněn na webu VYSOČINA NEWS - https://vysocina-news.cz/borci-z-vysociny-na-czech-open-wks-v-lounech/Společná fotka

 Latvian open - online mezinárodní soutěž

 

V sobotu proběhlo vyhodnocení mezinárodní soutěže Latvian Online wushu championships. Jako člen státní reprezentace v taolu se na ni představil i náš Michal Roučka, který dokázal ve třech startech získat tři zlaté medaile. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci České republiky i našeho klubu !!! Plakát

Dlouhé zbraně - výsledková listina

Krátké zbraně - výsledková listina

Pěstní severní styl

 1. Národní on-line soutěž ve wu-shu 2021


V sobotu 6. března se uskutečnila historicky 1. Národní on-line soutěž v sestavách čínského bojového umění wu-shu (u nás známější výraz kung-fu) pod záštitou České federace wushu (ČFW). Každý účastník soutěže měl možnost se přihlásit do několika kategorií dle věku, typu zbraní a druhu sestavy z wu-shu. 
 
Sestavy z tradičního i moderního wu-shu účastníci natočily na videa předem daných požadavků (kvalita, rozsah videa apod.), kdy následně tým kvalifikovaných rozhodčích z ČFW hodnotil předvedené sestavy ze zaslaných videí. Soutěže se účastnilo okolo osmdesáti závodníků, ve věku od 6 let do kategorií Masters 36+. 
 
Oddíl Wu-shu Pelhřimov měl v této soutěži dva zástupce, kterým se podařilo vybojovat 3 cenné kovy.
Petr Vaculín dosáhl dvou zlatých medailí a to v kategorii Masters 36+ (pěstní sestava ze severního stylu) a v kategorii Ohebné zbraně (řetěz - tradiční zbraně).
 
Michal Roučka získal bronzovou medaili v kategorii Muži - beze zbraně (pěstní sestava ze severního stylu). Michal ještě soutěžil v kategoriích  Muži - krátká zbraň (meč - tradiční zbraně) a Muži - dlouhá zbraň (halapartna - tradiční zbraně), v kterých už na medailové pozice nedosáhl.
 
Oběma soutěžícím gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů. 
Velký dík patří trenérovi Martinovi Dvořákovi za spolupráci při přípravě svých svěřenců i všem našim příznivcům a fanouškům za podporu.