VZNIK

 

První skupina studentů se zformovala okolo trenéra Martina Dvořáka v roce 2000 a začala používat název Wu-shu Pelhřimov. Jednalo se o cca 6-ti člennou skupinku nadšenců. Postupně se členská základna rozšiřovala až na 10 cvičenců. Od roku 2002 se oddíl začlenil do struktury občanského sdružení Hodina H. Hlavní náplní tréninkové činnosti byla výuka čínského wu-shu. Postupem času se však aktivity školy rozrůstaly i do jiných odvětví bojových umění a sportů (kickbox ,jujitsu, kyusho jitsu). Rovněž narůstala členská základna , což znamená, že v roce 2006 čítal oddíl cca 15 členů. V roce 2010 se členové školy rozhodli, že vystoupí z občanského sdružení Hodina H a založí samostatné občanské sdružení . V červnu roku 2010 se tak i stalo a vznikl oddíl s názvem Wu-shu Pelhřimov – sdružení bojových umění,z.s., což asi nejvýstižněji charakterizuje náplň výuky. Wu-shu tvoří hlavní část tréninků, ale praktikujeme i další bojová umění (brazilské jiujitsu, IPP Krav Maga, kickbox). V současné době má škola přes 30 aktivních členů ve věkovém rozmezí 5 až 40 let.


 

NÁPLŇ

 

Náplní činnosti oddílu je především výuka a šíření bojových umění (wu-shu, kickbox, brazilské jiujitsu, krav maga,…) mezi širokou veřejnost. Hlavní zaměření našich aktivit je na mládež. Snažíme se v našich studentech vypěstovat pevnou vůli, vzájemný respekt a úctu, neboť tyto věci s bojovými uměními úzce souvisí. Pro naše žáky pořádáme různé oddílové akce (táboráky, oslavy, semináře, tréninkové kempy). Pořádáme ale i akce pro veřejnost, jako jsou např. semináře sebeobrany a taijiquan.


 

NAŠE CÍLE

 

a) umožnit všem (zejména mládeži) smysluplné využití volného času za co nejdostupnějších podmínek

b) rozvíjet a upevňovat fyzickou kondici našich žáků

c) rozvíjet v našich studentech smysl pro disciplínu

d) rozšířit a zpopulárnit bojová umění a sporty
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

 

Naši nejlepší studenti se dokázali probojovat do reprezentačních výběrů České republiky jak ve wu-shu tak i v kickboxu. Mezi světovou elitu se prosadili již na světových šampionátech těchto asociací: WAKO, WTKA, IWUF, ISKA, CHIN WOO, WKA.

 

 

Rovněž tak dokázali vybojovat nespočet medailí na domácích šampionátech i mezinárodních turnajích (viz. Soutěže).