Bohemia Open Chomutov

 

V sobotu 9. dubna se v Chomutově uskutečnil mezinárodní turnaj Českého svazu allkampf-jitsu (ČSAKJ), kterého se zúčastnilo více než 150 závodníků z 34 klubů. Soutěžilo se v různých disciplínách bojového umění a bylo vidět hodně zajímavého. Některé disciplíny byly zaměřené na boj především v postoji - stužkovaná (RG), pointfighting (PF), lightcontact (LC) a kicklight (KL). Některé disciplíny sice v postoji začínaly, ale spíš upřednostňovaly techniky na zemi - grappling (GP), fighting (FG), fighting full contact (FFC) a MMA light. Soutěžilo se i v sestavách - hard kata (HK) a sebeobraně (SD).

 

Na tento turnaj vyrazili i zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov, aby nasbírali nebo zúročili již získané bojové dovednosti. Ema Kališová, Ema Houčková, Vít Houček, Charlota Hotovcová a Nela Vondrová, nastoupili v kategoriích stužkované (RG), která měla nejvíc soutěžících z celého turnaje. Dominik Vaculín, Jaroslav Dvořák a Václav Šikýř nastoupili v kategoriích pointfightingu (PF).

 

Všichni jmenovaní si vedli velice zdatně a některým z nich se povedlo vybojovat sedm cenných kovů pro náš oddíl - 4x zlato, 2x stříbro a 1x bronz.

 

Výsledky našich závodníků:

 

Jaroslav Dvořák - 1. místo PF ml. žáci, +155 cm

                             - 1. místo PF st. žáci, - 69 kg 

 

Václav Šikýř - 1. místo PF ml. žáci, -155 cm

 

Dominik Vaculín - 3. místo PF ml. žáci, -155 cm

 

Ema Houčková - 1. místo RG  ml. žáci a žákyně, -125 cm

                           - 2. místo RG ml. žáci a žákyně, -130 cm

 

Charlota Hotovcová - 2. místo RG ml. žáci a žákyně, -140 cm

 

Ostatní předvedli moc pěkné výkony a i přesto, že se jim nepodařilo získat medailové pozice, dostali malou medaili za účast v kategorii stužkované. Mimochodem holky (Ema K. a Nela V.) skončily těsně pod stupni vítězů a z množství účastníků v kategorii to byl skvělý výkon.yes

 

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů. Trenérům děkujeme za přípravu svých svěřenců a rodičům za podporu.wink

 

Podívejte, co se na turnaji dělo a jak probíhal.