Mistrovství Evropy WMAC

Ve dnech 30.4. - 1.5. 2022, se v Italském městečku Cervia, konalo otevřené mistrovství Evropy federace WMAC.

Z celkového počtu 420 účastníků z deseti zemí, naše "mini výprava" reprezentovala Českou republiku v kickboxerských kategoriích pointfighting (PF), kicklight (KL), stužkovaná (R - rumble) a formy (F). Pro vítěze kontaktních disciplín, byly odměnou "pásy šampiónů" a pro ostaní medaile. Pro vítěze bezkontaktních disciplín (katy a sestavy jak se zbraní tak pěstní), byly připraveny medaile.

První den turnaje (sobota) byl určen všem kontaktním disciplínám, kde bylo k vidění hodně zajímavého. Kromě kategorií kickboxerskcýh disciplín – kicklight (KL), lightcontact (LC), poinfighting (PF), se zde soutěžilo také v grapplingu, thajském boxu a MMA. V neděli se soutěžilo převážně v sestavách (karate, kung-fu, taekwon-do…), ale také v kumite, sebeobraně a přerážení.

Zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov – jmenovitě Jaroslav Dvořák, Martin Dvořák, Dominik Vaculín a Petr Vaculín, si na evropském šampionátu počínali velice dobře a dovezli celkem 11 medailí – z toho 5 zlatých, 5 stříbrných a 1 bronzovou!

Dominik se ve svých startech vždy probojoval až do finále a získal stříbrnou medaili - přesněji tři stříbrné medaile. Medaile byly v kategoriích:

stužkovaná do 13 let a nad 50 kg, PF do 13 let a do 45 kg a PF do 13 let a nad 50 kg (!!!)

Jaroslav se probojoval do finále společně s Dominikem v kategorii PF do 13 let a nad 50 kg(!!!), kde zvítězil a bral první zlatou medaili pro náš tým.

Další zlatou (pás šampióna) vyhrál v kategorii PF do 15 let a do 60 kg, kde porazil místního (italského) borce až v nastaveném čase po velice vyrovnaném zápase.

Martin se rovněž probojoval do finále obou svých startů. V kategorii KL masters (+45 let) a nad 80 kg získal stříbro, ale v kategorii PF masters a nad 80 kg zvítězil a bral třetí zlatou medaili pro Wu-shu Pelhřimov.

Petr v sobotu nastoupil v kategorii PF muži +35 let a do 80 kg, kde se probojoval do semifinále a boj o třetí místo vyhrál. V kategori PF muži +35 let a nad 80 kg se probojoval až do finále, ale na rakouského borce nestihl dohnat dvoubodový náskok .

V neděli však Petr přidal další dvě zlaté medaile do sbírky ve formách, kde získal nejvyšší bodové známky - přesněji v kategorii soft style muži +35 let a v kategorii tradiční čínské zbraně - open.

Děkujeme všem našim závodníkům za skvělou reprezentaci a našim fanouškům za podporu.yes