Weiz Open, Rakousko

 

V sobotu 26. února proběhl mezinárodní turnaj v různých bojových stylech a umění v rakouském Weizu. Na tento turnaj vyrazil i početný reprezentační tým Českého svazu kickboxu, který měl výhradní zastoupení v kickboxerských disciplínách - pointfighting, lightcontact, kicklight, fullcontact, K1 i formy.

K vidění byly i další bojová umění - karate, grappling, sebeobrana i thajský box a přerážení. Pořadatelé připravili, pro více než 150 soutěžících z Německa, Itálie, Ukrajiny, České republiky a Rakouska, pěkné ceny. Pro kontaktní disciplíny byly pro vítěze odměnou "pásy" a pro nekontaktní disciplíny (sestavy, katy) byly odměnou medaile.

 

Mezi reprezentanty ČSK, byli i tři zástupci pelhřimovského oddílu Wu-shu, kteří svými úspěchy přispěli k široké sbírce cenných kovů reprezentačního týmu.

 

Prvním nastoupeným účastníkem naší výpravy byl Jaroslav Dvořák, který si s přehledem poradil se svými soupeři v kategoriích poinfigtingu a zaslouženě obsadil:

- 1. místo v kategorii mládež pod 13 let do 50 kg

- 1. místo v kategorii mládež pod 13 let nad 50 kg

 

Druhým nastoupeným soutěžícím byl Martin Dvořák (rovněž pointfighting), který se probojoval až do finále. Martinův zápas byl od začátku vyrovnaný a pro nás napínavý, protože soupeř vždy zabodoval o něco dřív. Martin doháněl dvoubodový náskok. V posledních vteřinách zápasu měli oba borci stejný počet bodů, ale Martinovi se podařilo získat bod dřív a tím pádem vyhrál opravdu těsně: -1. místo v kategorii veteráni nad 80 kg.

 

Posledním nastoupeným soutěžícím byl Petr Vaculín, který reprezentoval (jako jediný z celého reprezentačního týmu) kategorii forem (sestavy). Petrovi se rovněž dařilo a získal:

- 1. místo v kategorii All styles open - pěstní sestava

- 1. místo v kategorii Veterans open - pěstní sestava

- 1. místo v kategorii Weapon mix - sestava se zbraní

 

Děkujeme zástupcům Wu-shu Pelhřimov za vzornou reprezentaci na tomto mezinárodním turnaji a přejeme mnoho dalších úspěchů.